20 травня 20183

Кличко поговорив з активістами про територіальні громади

2015-01-14 22:50:00. Регіони

Віталій Кличко розповів, що за останні півроку його на посаді надійшло більш ніж 700 анонімних викликів про мінування вокзалів, державних установ, торгових центрів. Він наголосив, що буде серйозно ставитись до спроб дестабілізувати ситуацію в місті, наприклад, як перекриття Хрещатика, блокування Києва тощо.

Переговорна група щодо територіальних громад у вівторок провела зустріч з мером Києва Віталієм Кличком.

Учасники запропонували міському голові приєднатися до процесу встановлення конституційного устрою задля припинення війни і вирішення проблем мирного часу. Однією з вимог активістів є надання приміщення для напрацювання концептуальних рішень. Лідер переговірників Дмитро Павличенко заявив, що робота має відбуватися саме на базі створених ініціативних груп районів, а не громадських організацій. Пояснючи, що саме таким чином до процесу матимуть можливість долучитись всі мешканці, бо громадські організації не мають легітимності представництва киян.

Мер запевнив, що в будівлі міськради не вистачає приміщень. Крім того він нагадав, що активісти можуть проводити засідання в Колонній залі, подавши заздалегідь заявку.

Активісти нагадали міському голові про підписання ним влітку меморандуму про виділення приміщення на першому поверсі КМДА. Вважають, що головний майданчик для координації представників районів з владою має бути в центрі міста. Мати військового, Надія Курамшина, наголосила, що останні події в державі є, насамперед, наслідком неефективної роботи влади.

Голова комісії з питань самоврядування Олександр Бродський розглядає потенційним центром приміщення Шевченківської РДА, адже це найближча до міськради адміністративна будівля.

В результаті перемовин, міський голова пообіцяв видати розпорядження про виділення в кожному районі міста приміщень для роботи ініціативних груп з населенням.

Учасники вирішили концептуально опрацювати результати зустрічі, а також домовились про подальші консультації щодо єдиного координаційного центру. Обидві сторони погодились, що обрано нелегкий шлях боротьби.

Голова КМДА запросив активістів, фахівців у різних сферах, контролювати засідання відповідних комітетів для забезпечення прозорості влади. Віталій Кличко також зазначив, що за останні півроку його на посаді надійшло більш ніж 700 анонімних викликів про мінування вокзалів, державних установ, торгових центрів. Він наголосив, що буде серйозно ставитись до спроб дестабілізувати ситуацію в місті, наприклад, як перекриття Хрещатика, блокування Києва тощо.

Нагадаємо, 12 січня під стінами Київради відбувся мітинг за створення в районах територіальних громад-власників як юридичних осіб публічного права. Представники мітингувальників увійшли до переговорної групи з органами міської влади.

Серед переговірників були члени ініціативних груп районів: Дмитро Павличенко, Надія Курамшина, Інна Плотнікова, Тарас Гришко та Надія Усаженко. Органи влади представляли міський голова Віталій Кличко, заступник директора департаменту суспільних комунікацій КМДА Олег Куявський, голова комісії з питань самоврядування Олександр Бродський разом з помічником-консультантом Іваном Міцканюком.

Владислав СТЕПАНЕНКО

Copyright © NOVA UKRAINA.ORG
All rights reserved.

Управління впровадженням — ІТР ©2011