22 травня 20189

Пішов у відставку міністр внутрішніх справ… Румунії. Через авіакатастрофу маленького літака

2014-01-24 11:42:00. Щоб ми так жили

Поки в Україні люди гинуть на акціях протесту, зникають, терплять знущання і тортури і ніхто за це не несе відповідальності – у Румунії, через авіакатастрофу невеликого легкомоторного літака, у відставку пішов міністр внутрішніх справ Раду Строє. А разом з ним свої посади залишили держсекретар МВС Каталін Кіпер, директор адміністрації з управління повітряним транспортом Алеодор Франку, голова Генеральної інспекції з питань надзвичайних ситуацій Іон Бурлуй.

До цілого ряду відставок призвела аварія легкомоторного літака типу BN-2, на борту якого перебувало четверо лікарів, студентка-медсестра і два члени екіпажу. Літак у понеділок вилетів з Бухареста до міста Орадя для проведення операції з пересадки печінки. Авіакатастрофа сталася у горах, недалеко від населеного пункту Беліш, повідомляє ІТАР-ТАСС.

Усі, хто перебував на борту, вижили і повідомили про аварію по мобільному телефону у службу надзвичайних ситуацій. Першими до місця аварії через шість годин прийшли мешканці навколишніх сіл, які взнали про падіння літака з випуску новин. Втім на професійну допомогу довелося чекати дуже довго. В результаті поки до місця катастрофи добиралися рятувальники і медики, від травматичного шоку і переохолодження помер пілот Адріан Іован, а потім і студентка Аура Іон. Решту постраждалих вдалося врятувати.

Румунська преса піддала жорсткій критиці дії влади під час рятувальної операції. Саме реакція громадськості змусила піти у відставку багатьох політиків високого чину, до чиєї відповідальності входило надання допомоги постраждалим.

У справі про авіакатастрофу розпочато зразу два розслідування, які повинні встановити, у зв’язку з чим експлуатувався старий літак і чому бригади рятувальників надзвичайно довго добиралися до постраждалих. 

Copyright © NOVA UKRAINA.ORG
All rights reserved.

Управління впровадженням — ІТР ©2011