20 березня 20182

Павлов-фест знов збирає друзів у "павлівці"

2013-04-21 02:33:00. Суспільство

Запрошуємо вас взяти участь в акції «Павлов-фест збирає друзів» - суспільній презентації проекту «Павлов-Фест 2012» - фестивалю  альтернативного  мистецтва та арт-терапії, яка відбудеться 23 квітня 2013 року о 14.00 у приміщенні Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні № 1 за адресою: вул. Фрунзе, 103-а. 

"Автопортрет", Віктор Боровик - постійний художник "Павлов фесту"

«Павлов-фест» – фестиваль мистецтва творчих колективів людей з особливими потребами та особливостями розвитку. Проведення «Павлов-фест» ініційовано Київською міською клінічною психоневрологічною лікарнею № 1, яка у народі називається «Павлівкою», і  Фондом соціальної адаптації та інтеграції «Касталія-Фонд», при підтримці Департаменту охорони здоров’я КМДА та Громадської ради МОЗ України.

Фестиваль має на меті:

привернути увагу суспільства до людей і, зокрема,  дітей з обмеженими можливостями, вадами розвитку, в тому числі, проблемами психічного здоров’я;

ознайомити громадськість з їх творчістю;

формувати в суспільстві лояльне ставлення до людей з особливими потребами, а також об’єднати і підтримати таких людей, щоб сприяти  їх творчому формуванню, підвищенню самооцінки та  адаптації до життя в сучасному суспільстві.

Перший фестиваль «Павлов-фест: АРТельнатива», який проходив в 2011 році, об’єднав близько 1200 людей – учасників різноманітних творчих колективів людей з особливими потребами. Більшість з них – діти та молодь.


Олександр Лобанов, "Ліс і мисливець"

У Фестивалі 2012 року під час 42 акцій протягом 7 – 23 вересня взяли участь понад 3000 осіб з 87 організацій-партнерів 17 міст нашої країни.

В програмі Фестивалю відбулися вистави, концерти, виставки творчих колективів людей з особливими потребами,

майстер-класи відомих художників у п’яти інтернатах для дітей-сиріт з особливостями різних регіонів України,

акції професійних митців Києва на підтримку ідей Фестивалю,

вернісаж образотворчого мистецтва та Велике дитяче свято у «Павлівській» лікарні,

конференція з арт-терапії, круглі столи з керівниками профільних державних установ, громадських організацій, присвячені проблемам людей з обмеженими можливостями,

гала-концерт учасників Фестивалю.

23 квітня 2013 року в КМКПЛ № 1 відбудеться суспільна презентація «Павлов-фест збирає друзів», під час якої організатори підведуть підсумки своєї роботи, продемонструють творчі та соціальні результати фестивальних проектів.

В програмі:

круглий стіл, презентація фільму про події Фестивалю 2012 року, виставка фото, живопису, кераміки художників Фестивалю, а також виступи творчих колективів «Павлов-фест» 2013, спілкування гостей з учасниками акції.

***

Від арт-терапії до Арт-брюту...

Олександр Миклевич, президент "Касталії-Фонду", каже, що будь-який поштовх до творчості — це можливість, навіть потреба соціальної інтеграції. "Творчість — це завжди комунікація з навколишнім світом, і тут дуже важливо бути почутим. У центрі займаються різними видами мистецтва: малюванням, ліпленням, музикою. Це залежить від арт-терепевта і психолога, які займаються з групою. Вони самі обирають терапію, іноді це щось одне, проте найчастіше — поєднання різних занять, мікс".

Гостей феста закликають не лише дивитися, а брати участь. Тут важливо відпустити себе, вивільнити. І пам'ятайте - не кожен малюнок маргінала, аутсайдера чи ваш, у момент розслаблення буде прикладом мистецтва арт-брюту. Просто арт-брют неможливий без арт-терапії, це фактично його головний принцип. Малювання не заради попиту серед галерейників, не задля заробляння грошей, а малювання з необхідності, з неможливості не малювати. Саме завдяки арт-терапії світу стали відомі такі митці, як Адольф Вельфлі та Олександр Лобанов — сьогодні вони є, фактично, класиками арт-брюту.

У Москві музей арт-брюту є, так само він є в Польщі, не кажучи вже про Францію, Швейцарію, Німеччину та Австрію... Проте спонсора на таку ідею в Україні поки не знайшлося. А мистецтво "Брют" — "сире", "первозданне", а отже "найсоковитіше". Це творчість без "окультурення", не обумовлена ні соціальними умовностями, ні меркантильними бажаннями. Це сире, живе і саме тому завжди актуальне мистецтво.

Copyright © NOVA UKRAINA.ORG
All rights reserved.

Управління впровадженням — ІТР ©2011